Koncert Justyny Jażdżyk w Pałacu w Ostromecku

• 13 września 2018

W dniach 16-18 września 2018 r. w Pałacu w Ostromecku został zorganizowana II Ogólnopolska Konferencja Instrumentologiczna. Jej obrady skupiły się wokół zagadnień konstrukcji, rekonstrukcji i destrukcji instrumentarium muzycznego.

Trzy dni intensywnych wykładów naukowych kończyły się, wzorem ubiegłego roku, unikatowymi koncertami. Ich unikalność polega na wykonywaniu muzyki na oryginalnych, historycznych instrumentach. W tym roku dołączyły do nich instrumenty eksperymentalne, ludowe i… duet saksofonu z fortepianem.

Na zakończenie Konferencji we wtorek 18 września, g. 19.00, Pałac Nowy, usłyszeć można było koncert w wykonaniu dr Justyny Jażdżyk, pianistki z Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz saksofonisty Michała Maślaka. W programie: Cesar Franck, Sonata A-dur na skrzypce z fortepianem w transkrypcji na saksofon z fortepianem.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Wydział Edukacji Muzycznej,
ul. J.K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz