Koncert żałobny w Filharmonii Pomorskiej Requiem - Pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

REQUIEM d-moll - W. A. Mozarta zabrzmiało w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy w wykonaniu Chórów Akademickich: Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Towarzyszyli im:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy oraz soliści pod dyrekcją Zygmunta Rycherta (zmiana pod nieobecność T. Wojciechowskiego)

Koncert odbył się tradycyjnie w Sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej, w piątek 23 kwietnia 2010 r., o odz. 19.00.

To już drugi koncert w wykonaniu połączonych Chórów Uczelni naszego regionu dla uczczenia tragicznych wydarzeń 10 kwietnia i upamiętnienia tych sprzed 70 lat w Katyniu. W poniedziałek  12 IV 2010 r. Połączone Chóry wykonały REQUIEM op. 48 - Gabriela Faure w Katedrze we Włocławku z towarzyszeniem Orkiestry Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka. Koncert ten był transmitowany przez TVP Bydgoszcz.

Zamieszczone fotografie pochodzą ze strony: