Międzynarodowy Festiwal Chóralny Malta 2011

Chór Akademicki UKW w dniach 2-7 listopada 2011 r. brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Malta 2011. W ramach festiwalu odbywał sie konkurs chórów. Zgłoszono udział Chóru naszej Uczelni w dwóch kategoriach: chóry młodzieżowe oraz muzyka profana.

Repertuar:

I kategoria - Benedykt Odya

• Szeligowski - Pod okapem śniegu
  • Nowowiejski - Parce Domine
  • Lukas - Pater Noster
  • Jasiński - Alleluja

II kategoria - Bernard Mendlik

• Farmer - Fair Phyllis I saw
  • di Lasso - Matona mia cara
  • G. Rheinberger - Abendfriede
  • Wiechowicz - Małe wariacje

Przesłuchanie konkursowe odbywały się 4 listopada w Catholic Institute Floriana w stolicy Malty - Valetta. W konkursie wystąpiło 16 chórów z 7 państw (Norwegia, Szwecja, Rosja, Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Polska).

Chór Akademicki prowadzony przez prof. Bernarda Mendlika został nagrodzony Złotym dyplomem a dra Benedykta Odya w swojej kategorii uhonorowano dyplomem srebrnym.

W sobotę 5 listopada, Chór brał ponadto udział w koncercie galowym festiwalu w Mediterranean Conference Center, wykonując z Orkiestrą Symfoniczną Malty pod dyrekcją Gabora Hollerunga -program złożony z utworów znanego repertuaru symfonicznego m. in. Vangelis - Conquest of Paradise, E. Elgar - Pomp and Circumstance March nr 1, L Cohen - Alleluja, symfoniczna wersja popularnych pieśni International Medley oraz jazzowej wersji Halleluja Haendla w arr. Szentpali.

Chór wystąpił poza tym w Katedrze w Valetta oraz w kościele Santa Maria delle Grazie w Zabbar.