Chór UKW wystąpił w Wągrowcu

10 listopada 2013 roku wspólnie z Orkiestrą Symfoników Bydgoskich Marka Czekały wykonane zostało słynne Requiem W.A.Mozarta w przepięknym Klasztorze Pocysterskim w Wągrowcu. Za pulpitem dyrygenckim stanął prof. Bernard Mendlik, który podjął się niełatwego zadania poprowadzenia ponad setki artystów zgromadzonych w świątyni, albowiem prócz  orkiestry wystąpiły dwa wspaniałe chóry: Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz The Hoor.

Partie solowe fantastycznie wykonali młodzi, obdarzeni niezwykłym talentem soliści: Elżbieta Izdebska (sopran), Ewelina Żak (alt), Łukasz Ratajczak (tenor) oraz Sławomir Kowalewski (bas). Koncert ten miał upamiętnić wszystkich tych, którzy zginęli walcząc o niepodległość dla Polski i nie można było zrealizować tego lepiej - atmosfera była niezwykle uroczysta i podniosła, a sam wieczór był najwspanialszym wprowadzeniem w obchody Dnia Niepodległości!

Zobacz galerię zdjęć.