prof. Masafumi Ogawa o edukacji muzycznej w Japonii

W dniach 9-10 października 2014 r. Instytut Pedagogiki UKW gościł profesora dra Masafumi Ogawę z Yokohama National University w Japonii, który w ramach wizyty studyjnej w Katedrze Pedagogiki Muzyki - wygłosił dla społeczności akademickiej UKW wykład otwarty: Edukacja muzyczna w Japonii.

Profesor M. Ogawa, jako absolwent między innymi Indiana University w USA (doktorat), odniósł się do założeń edukacyjnych i specyfiki organizacji kształcenia muzycznego w Japonii oraz USA. Ukazał porównawczy kontekst analizy systemów edukacji muzycznej. Wykład stał się wyjątkową okazją do refleksji nad polską edukacją muzyczną w perspektywie światowej.

Realizację naukowo-badawczego programu wizyty prof. Masafumi Ogawy w Bydgoszczy koordynowała prof. dr hab. Ewa A. Zwolińska, kierownik Katedry Pedagogiki Muzyki.
fot. A. Obiała