Bydgoszcz Jazz Festiwal również na UKW

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego był partnerem 12 edycji Bydgoszcz Jazz Festiwal, który odbył się w dniach 24 października -1 listopada 2014 r.

Ta edycja była bardzo interesująca, a koncert gwiazd festiwalu Richarda Bony i Randy Brecker'a, byłz pewnością kolejnym, największym wydarzeniem muzycznym roku 2014 w Bydgoszczy.

I edycja Bydgoskiego Festiwalu Jazzowego Bydgoszcz Jazz Festival odbyła się w październiku 2003 r. jako kontynuacja tradycji wcześniejszych festiwali jazzowych w Bydgoszczy, które sięgają lat 70. ubiegłego stulecia. Od dwunastu lat głównym organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Jazzowe ELJAZZ. Festiwal z roku na rok jest coraz bardziej urozmaicony, a zapraszani artyści reprezentują różne nurty muzyki jazzowej. Występowali do tej pory najwybitniejsi przedstawiciele jazzu polskiego tacy jak: Urszula Dudziak, Tomasz Stańko, Włodzimierz Nahorny, Krzysztof Ścierański, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak i wielu innych oraz przedstawiciele jazzu amerykańskiego tacy jak Billy Harper, Al Foster, Vincent Herring, Jeff Berlin, Brian Auger, Jeff "Tain" Watts, Ernie Watts, Pat Martino, Bill Ecans, Mike Stern. W tym roku gwiazdą festiwalu był Richard Bona i Randy Brecker, których koncert odbył się 24.10.2014 w Operze Nova w Bydgoszczy.

Wspomagają organizację Festiwalu również inne instytucje, które w aktywny sposób przyczyniają się do rozwoju tej imprezy. Należy tu wymienić władze Miasta Bydgoszczy oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Koncerty festiwalowe odbywają się na terenie całego miasta m.in. w Eljazz Club, Teatrze Polskim, Auli Copernicanum UKW, Operze Nova w Bydgoszczy.

Zainteresowanie Festiwalem z roku na rok jest coraz większe, a organizatorzy stale poszerzają formułę festiwalu. Bydgoszcz Jazz Festival jest wydarzeniem należącym do najbardziej prestiżowych w Naszym Regionie. W czasie jedenastu edycji miłośnicy muzyki synkopowanej mogli usłyszeć gwiazdy światowego jazzu , jak również artystów polskich i regionalnych. Koncerty różniące sie stylistycznie bardzo urozmaicały i uatrakcyjniały wszystkie edycje festiwalowe.

Więcej informacji na stronie: bydgoszczjazzfestiwal.com.pl