Festiwal Nowa Muzyka już po raz 6.

W dniach 11-19 maja po raz szósty odbył się w Bydgoszczy Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA. Podczas Festiwalu wystąpili studenci i pracownicy Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Festiwal prezentuje najnowszą, niekomercyjną muzykę, a skierowany jest do melomanów i wszystkich osób zainteresowanych sztuką współczesną. Godnym podkreślenia jest fakt, że na festiwalu prezentujemy prawykonania - utwory powstające specjalnie z myślą o NOWEJ MUZYCE. W tym roku program jest niezwykle ciekawy i oprócz prezentacji twórczości lokalnej przedstawimy bydgoskiej publiczności także gości zagranicznych - zespół FILUM-ANSAMBL z Serbii. Jak zawsze można będzie usłyszeć różne nurty obecne we współczesnej twórczości muzycznej: muzykę instrumentalną, wokalną, muzykę elektroniczną oraz improwizację.

Wstęp wolny na wszystkie koncerty festiwalu.

Serdecznie zapraszam!

Piotr A. Komorowski, Dyrektor Festiwalu Nowa Muzyka

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Zadanie współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz.
Wsparcia finansowego udzielił Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Patronat medialny: Radio PiK, Radio Kultura, Polmic

Honorowy Patronat Europejskiego Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego

Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Więcej informacji na stronie: nowamuzyka.bydgoszcz.pl