Bóg się rodzi - koncert kolęd w Filharmonii Pomorskiej

19 grudnia 2018 r. w Filharmonii Pomorskiej odbył się koncert: Bóg się rodzi - koncert kolęd. Tradycyjnie Chór Akademicki UKW wprowadził zgromadzonych w świąteczny klimat.

Wystąpili:

• Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Bernard Mendlik, Benedykt Odya - dyrygenci
  • Michał Wachowiak - organy
  • Katarzyna Jaracz - sopran

Więcej na stronie: filharmonia.bydgoszcz.pl

W Filharmonii kolejny przedświąteczny koncert kolęd, uświęcony wieloletnią, piękną tradycją. Z tej okazji w sali koncertowej ponownie przywitamy rozśpiewaną brać studencką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Przez wiele lat przed chórem stawał Sylwester Matczak, teraz miejsce Profesora na podium dyrygenckim zajmują jego uznani i cenieni w sztuce chóralistyki wychowankowie i następcy, czyli prof. dr hab. Bernard Mendlik, profesor zwyczajny, dziekan UKW i dr hab. Benedykt Odya, profesor nadzwyczajny, prorektor UKW. Solistka, Katarzyna Jaracz z kolei uraczy melomanów swym pięknym sopranem. Ukończyła Akademię w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego Małgorzaty Greli (2014). Jest finalistką IX Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej „Złote Głosy”. Artystka prowadzi ożywioną działalność koncertową na terenie całego kraju. Na organach zagra, niezmiennie od lat, Michał Wachowiak, absolwent poznańskiej uczelni muzycznej. Koncertuje w Polsce, Niemczech i w Holandii. Obecnie jest organistą Kościoła Maryi Królowej w Poznaniu. Związany jest także z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie uczy gry na organach na Wydziale Edukacji Muzycznej.

Więcej zdjęć w galerii.

Fot. A. Obiała