Fryderyk dla prof. Sławomira Czarneckiego

12 marca 2019 r. odbyła się Gala Muzyki Poważnej w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Jednego z Fryderyków 2019 odebrał prof. Sławomir Czarnecki z Wydziału Edukacji Muzycznej. Nagrodzono go w kategorii Album roku. Muzyka symfoniczna i koncertująca.

Wykorzystano zjęcia z gali, które wykonał Radosław Kazimierczak.
Więcej informacji na stronie Fryderyk Festiwal.

Sławomir Czarnecki to kompozytor, pedagog i organizator życia muzycznego. Wykładowca Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W 2018 roku obchodził 50-lecie pracy artystycznej.
Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach kompozytorskich. Ponadto został uhonorowany wieloma państwowymi odznaczeniami, m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi (1996), Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2004) oraz Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2009).
Oprócz pracy kompozytorskiej prowadzi również działalność dydaktyczną. Po ukończeniu studiów pracował w Warszawie. Od 2006 roku Sławomir Czarnecki pracuje w Instytucie Edukacji Muzycznej, a obecnie na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Gratulujemy!