Laury dla chórmistrzyń z UKW

W dniach 6-7 maja 2019 r. na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach zostało zorganizowane Uniwersyteckie Forum Dyrygentów. W ramach Konfrontacji Młodych Chórmistrzów popisywali się chórmistrzowie z siedmiu ośrodków akademickich w kraju. Reprezentantki UKW Natasza Kiełpińska i Marta Wierzbiańska zdobyły I i II nagrodę.

Dodatkowo chóry warsztatowe przyznały swoje nagrody. Nagrodę chóru szkolnego BONUS z Zespołu Placówek Oświatowych w Piekoszowie i nagrodę chóru Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach otrzymała Marta Wierzbiańska, a Natasza Kiełpinska dostała nagrodę Chóru Kameralnego Fermata.

Jury oceniało pracę 10 chórmistrzów zakwalifikowanych do konkursu. Konkurs składał się z 3 etapów, obejmował pracę z: chórem dziecięcym, chórem akademickim oraz chórem kameralnym.

Jury podkreśliło wysoki i wyrównany poziom uczestników konkursu, którego celem jest doskonalenie warsztatu dyrygenckiego uczestników, promocja utalentowanych dyrygentów, umożliwienie studentom pracy z najlepszymi chórami szkolnymi, akademickimi, kameralnymi, poznawanie nowej literatury chóralnej, wymiana doświadczeń, a przede wszystkim popularyzacja zawodu dyrygenta chóralnego wśród studentów kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej - powiedziała dr hab. Ewa Robak, prof. UJK, koordynator wydarzenia.

fot. Małgorzata Kowal, UJK w Kielcach, info za ujk.edu.pl

Gratulujemy!