WEM z wizytą na serbskim Uniwersytecie w Kragujevacu

W dniach 2 - 5.06.2019 r. pracownicy i studenci WEM przebywali z wizytą na Uniwersytecie w Kragujevacu (Serbia). W ramach pobytu muzycy koncertowali podczas Święta Wydziału Filologiczno-Artystycznego Uniwersytetu w Kragujevacu oraz zainaugurowali Festiwal Młodych w Kragujevacu.

W koncertach uczesniczyli:

• Chór Kameralny WEM pod dyrekcją dra hab. Benedykta Odya,
  • prof. B. Mendlik - baryton,
  • dr Witold Kawalec - fortepian,
  • Monika Susłyk - skrzypce.

Podczas pobytu, w obecności Prorektorów partnerskich Uniwersytetów, nastąpiło podpisanie przez Dziekanów - prof. Zorana Komadina z Uniwersytet w Kragujevacu i prof. Bernarda Mendlika z UKW wstępnej umowy o współpracy pomiędzy wydziałami. Studenci i Pracownicy WEM byli z wizytą u Prezydenta Miasta Kragujevaca, zwiedzili miasto, odwiedzili miejscowe muzea oraz uczestniczyli w spotkaniach towarzyskich, wspólnie z zaprzyjaźnionymi studentami i nauczycielami akademickimi z uczelni partnerskiej. Opiekę nad organizacją i pobytem artystów z WEM sprawował z wielkim zaangażowaniem dr Piotr Komorowski. Wizyta była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Bydgoszczy.