VIII edycja Festiwalu Muzyki Współczesnej Nowa Muzyka na UKW

24-26 października 2020 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbędzie się ósma edycja prestiżowego Festiwalu Muzyki Współczesnej Nowa Muzyka 2020.

W przestrzeni Auli Collegium Copernicanum UKW zaprezentują się znakomitej klasy artyści, którzy wykonają wyrafinowane kompozycje współczesnych twórców. W trwającym trzy dni wydarzeniu będzie można uczestniczyć wyłącznie w trybie online:

Aktualności oraz programy koncertów zostały udostępnione na stronie Facebook Wydziału Edukacji Muzycznej UKW w Bydgoszczy: facebook.com.

Organizatorami wydarzenia są: Związek Kompozytorów Polskich, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Wydział Edukacji Muzycznej UKW w Bydgoszczy.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz ze środków Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.