Wydział Edukacji Muzycznej

Bartosz Michałowski gościem Wydziału Edukacji Muzycznej UKW

Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza na kolejne spotkanie ze znanym artystą. Tym razem w murach naszej uczelni będziemy gościć dyrygenta Chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 11 maja o godz. 16:30 i będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube WEM UKW. Poprowadzi je red. Magda Jasińska.

Filmik na kanale promujący wydarzenie:

Notka biograficzna na stronie bartoszmichalowski.com:

Bartosz Michałowski ukończył z wyróżnieniem wydział dyrygentury chóralnej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. W latach 1998–2005 był asystentem prof. Stefana Stuligrosza i drugim dyrygentem Chóru Filharmonii Poznańskiej.

Bartosz Michałowski jest laureatem nagrody L’Orphée d’Or 2015, przyznanej przez Académie du Disque Lyrique w Paryżu, laureatem Fryderyka 2019 za nagranie opery Hagith Szymanowskiego, zdobywcą Złotej Płyty, a także zwycięzcą IX Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych, w którym przyznano mu również nagrodę specjalną za świadomość pracy nad emisją głosu w zespole chóralnym.

Jako dyrygent przygotował i zaprezentował dotychczas kilkaset utworów a cappella oraz form wokalno-instrumentalnych wszystkich epok. Obok bogatego doświadczenia dyrygenckiego, przez wiele lat doskonalił umiejętności i wiedzę z zakresu emisji głosu.

Bartosz Michałowski jest zapraszany do współpracy przez organizatorów renomowanych międzynarodowych festiwali. W swoim dorobku posiada liczne prawykonania i nagrania płytowe. Jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.