Wydział Edukacji Muzycznej

Organizatorzy konkursu wokalnego (w tym prof. Mendlik) stoją na tle ścianki promocyjnej Organizatorzy konkursu wokalnego (w tym prof. Mendlik) stoją na tle ścianki promocyjnej

Ostatnia szansa na zgłoszenie się do Konkursu Wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego. Przedłużenie terminu zgłoszeń do 25 października!

Przedłużenie terminu zgłoszeń do 25 października!

Informujemy, iż ze względu na duże zainteresowanie Konkursem oraz przesyłanie większości zgłoszeń w ostatnich dniach procesu rejestracji, PRZEDŁUŻAMY TERMIN ZGŁASZANIA SIĘ NA KONKURS DO DNIA 25.10.2021 r. Jednocześnie pragniemy poinformować, że potwierdzimy odbiór wszystkich dotychczas przesłanych zgłoszeń do 13.10.2021 r. Wyniki I etapu kwalifikacji zostaną ogłoszone na naszej stronie w dniu 31.10.2021 r.


To już ostatnie dni na zgłoszenie do Konkursu Wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być”. Do 25 października włącznie czekamy na nagrania wideo młodych talentów, w wieku 16-29 lat, z repertuaru Artysty.

Konkurs jest efektem współpracy trzech podmiotów: bydgoskiej Fabryki Lloyda, Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego oraz Wydziału Edukacji Muzycznej UKW. W dniach 19-20 listopada br. odbędą się finałowe koncerty Konkursu. - Liczymy na to, że konkurs stanie się impreza cykliczną i z każdym rokiem będzie popularniejszy. Mamy nadzieję, że na naszej scenie będzie pojawiać się coraz więcej młodych talentów i pomoże im to w rozpoczęciu muzycznej kariery - mówi Łukasz Gliński, właściciel Fabryki Lloyda.

Pierwszym etapem jest przesłanie nagrania wykonania utworu z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. – Wykonawcami mogą być soliści lub duety. Na podstawie przesłanych nagrań wybierzemy półfinałową "szesnastkę" uczestników, którzy wystąpią 19 listopada w sali koncertowej Copernicanum UKW. Wybrana spośród nich finałowa „szóstka” wystąpi już następnego dnia na koncercie w Fabryce Lloyda, razem z muzyczną gwiazdą, która pozostanie jeszcze tajemnicą – wyjaśnia Dziekan WEM, prof. dr hab. Bernard Mendlik.

Osoby, które przejdą I etap będą przed koncertem współpracowały z aranżerem, dr. Piotrem Dąbrowskim, aby mogły dopracować charakter wykonania wybranego utworu przed półfinałowym koncertem.

Szczegółowe informacje, karta zgłoszeniowa i regulamin znajdują się na stronie Konkursu.