Laureaci konkursu wraz z JM Rektorem UKW, prof. Jackiem Woźnym stoją na scenie dzierżąc w rękach czeki z nagrodami finansowymi Laureaci konkursu wraz z JM Rektorem UKW, prof. Jackiem Woźnym stoją na scenie dzierżąc w rękach czeki z nagrodami finansowymi

Finał Konkursu Wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być”

Za nami dwa koncerty wieńczące Konkurs Wokalny im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być”. W miniony weekend młodzi wokaliści zmierzyli się z twórczością nieodżałowanego Artysty.

I Konkurs Wokalny im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być" to niezwykłe wydarzenie muzyczne organizowane przez Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego oraz Fabrykę Lloyda.

W piątek, 19 listopada półfinaliści wystąpili w sali koncertowej Collegium Copernicanum UKW. Publiczność mogła podziwiać wokalne umiejętności laureatów polskich festiwali oraz uczestników telewizyjnych programów muzycznych.

Z tego grona wyłoniono sześć osób, które dzień później wystąpiły na finałowym koncercie w bydgoskiej Fabryce Lloyda. Jury konkursowe wybrało spośród nich troje laureatów, którzy otrzymali nagrody finansowe.

• I miejsce: Kacper Siekirka,
  • II miejsce: Mateusz Wiśniewski,
  • III miejsce: Marta Jastrząbek, która zdobyła również nagrodę JM Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Wydarzenie uświetnił recital Ani Rusowicz. Zespół muzyczny, który wystąpił w obu koncertach, został przygotowany przez kierownika artystycznego konkursu: dr. Piotra Dąbrowskiego. Patronat medialny nad koncertem objęła TVP3 Bydgoszcz.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z obu wydarzeń na stronie: sobabyc.ukw.edu.pl.