Bombka i gałązka choinkowa leżą na nutach Bombka i gałązka choinkowa leżą na nutach

Kolędujący Chór Akademicki UKW

Chórzyści chóru UKW występują podczas koncertu kolęd w sali koncertowej Towarzystwa Muzycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

W przedświątecznym czasie, 16 grudnia w sali koncertowej Towarzystwa Muzycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy wybrzmiał Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Wystąpili:

• Dyrygent: Tomasz Kotwica.
  • Przy fortepianie: Jacek Szczepański.
  • Soprany: Natalia Synakiewicz, Olga Gwizdała, Inka Strukiel, Klaudia Bielska, Elżbieta Półtorak, Patrycja Białachowska, Dominika Balewska, Antonina Ratajczyk, Dominika Kapuśniak, Dagmara Trawińska.
  • Alty: Polina Raszko, Natalia Pniewska, Justyna Genczelewska, Marta Gronek, Marta Kręplewska, Rozalia Budzyńska, Aleksandra Grzesiak, Katarzyna Bartecka, Julia Zielańska, Marta Orlich, Ewa Talaśka.
  • Tenory: Michał Czwichocki, Kamil Wiśniewski, Wiktor Dąbrowski, Arkadiusz Wąsikowski, Tomek Czyżewski, Kacper Janiak.
  • Basy: Marcel Matyjanowski, Michał Bilicki, Beniamin Balicki, Mateusz Tomczuk.

Koncert na kanale You Tube:

Chór akademicki ubrany w odświętne stroje stoi i śpiewa na scenie Filharmonii Pomorskiej

15 grudnia w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy melomani mieli okazję wysłuchać przedświątecznego koncertu pt. „Kolędy Chóralnie” w wykonaniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Wystąpili:

• prof. dr hab. Bernard Mendlik, dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni - dyrygenci,
  • Justyna Gęsicka – mezzosopran,
  • Krzysztof Zimny - tenor,
  • Michał Wachowiak - organy,
  • Tomasz Kotwica - przygotowanie Chóru.

Koncert na kanale You Tube:

Chór Akademicki wraz z dyrygentem prof. Bernardem Mendlikiem oraz akompaniatorem drem Jackiem Szczepańskim śpiewają kolędy na scenie przy ulicy Mostowej w Bydgoszczy

Chór Akademicki UKW wystąpił w niedzielę 19.12.2021 r. na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym. Artyści wykonali kolędy i pastorałki w różnych artystycznych opracowaniach. Dyrygował prof. Bernard Mendlik, a akompaniował dr Jacek Szczepański.