Chór ubrany w czapki Świętego Mikołaja śpiewa na tle ołtarza w bydgoskiej bazylice Chór ubrany w czapki Świętego Mikołaja śpiewa na tle ołtarza w bydgoskiej bazylice

14. edycja Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie” już 23 stycznia!

Przypomnijmy, że pierwsza edycja odbyła się 18 stycznia 2009 r. Od tej pory już kilkunastokrotnie, z inicjatywy Dyrektora Artystycznego Festiwalu - prof. dra hab. Bernarda Mendlika, przy wsparciu prof. dra hab. Jacka Woźnego, Rektora UKW, w tym święcie chóralnym uczestniczą chóry z różnych ośrodków akademickich z Polski. Podczas dotychczasowych edycji w parafiach Diecezji Bydgoskiej co roku można było wysłuchać najpiękniejszych polskich kolęd w wykonaniu chórów akademickich.

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Koncert Galowy, który dzięki wsparciu ks. Proboszcza Sławomira Bara odbywa się w Bazylice Mniejszej pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Podczas koncertu wszystkie zaproszone chóry śpiewają kolędy i pastorałki w opracowaniach wybitnych polskich kompozytorów.

Program:

• 13.00 - Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Osielsku
    Akademicki Chór Uniwersytetu Łódzkiego pod dyrekcją Aleksandry Ryłko-Sutowicz
  • 12.00 - Kościół pw. św. Walentego w Łążynie
    Chór Akademicki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu pod dyrekcją Arkadiusza Kaczyńskiego
  • 11.00 - Kościół pw. bł . Michała Kozala w Solcu Kujawskim
    Chór Akademicki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie pod dyrekcją Zofii Bernatowicz i Kateryny Osiik
  • 11.30 - Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej w Cielu
    Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod dyrekcją Bernarda Mendlika (16.01. 2022 r.)

Koncert Galowy:

• 16.30-Bazylika Mniejsza, Parafia św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy, koncert poprzedzony mszą św. o godzinie 16.00.

Występują:

• Akademicki Chór Uniwersytetu Łódzkiego dyr. Aleksandra Ryłko-Sutowicz;
  • Chór Akademicki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie dyr. Zofia Bernatowicz i Kateryna Osiik;
  • Zespół Wokalny Cantus Pars z Bydgoszczy dyr. Michał Gacka;
  • Chór Akademicki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu dyr. Justyna Genczelewska i Natalia Synakiewicz;
  • Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy dyr. Tomasz Kotwica;
  • Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy dyr. mjr Dominik Sierzputowski.

Patronat:

• Miasto Bydgoszcz,
  • Bazylika Mniejsza pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy.

Patronat medialny:

• TVP3 Bydgoszcz,