Chórzyści śpiewają kolędy w zaciemnionej Bazylice w Bydgoszczy Chórzyści śpiewają kolędy w zaciemnionej Bazylice w Bydgoszczy

„Akademickie Kolędowanie” za nami!

23 stycznia 2022 roku odbyła się 14. edycja Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się Koncert Galowy, który dzięki wsparciu ks. Proboszcza Sławomira Bara odbywa się w Bazylice Mniejszej pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Podczas koncertu wszystkie zaproszone chóry zaśpiewały kolędy i pastorałki w opracowaniach wybitnych polskich kompozytorów.

Wystąpili:

• Akademicki Chór Uniwersytetu Łódzkiego dyr. Aleksandra Ryłko-Sutowicz;
  • Chór Akademicki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie dyr. Zofia Bernatowicz i Kateryna Osiik;
  • Zespół Wokalny Cantus Pars z Bydgoszczy dyr. Michał Gacka;
  • Chór Akademicki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu dyr. Justyna Genczelewska i Natalia Synakiewicz;
  • Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy dyr. Tomasz Kotwica;
  • Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy dyr. mjr Dominik Sierzputowski.

Patronat:

• Miasto Bydgoszcz,
  • Bazylika Mniejsza pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy.

Patronat medialny:

• TVP3 Bydgoszcz,