Sala koncertowa, fioletowe oświetlenie, na pierwszym planie stoją przy mikrofonach Aga Twardowska, Benedykt Odya, Michał Zdeb, na drugim planie chórzyści, wszyscy ubrani odświętnie w czarne stroje Sala koncertowa, fioletowe oświetlenie, na pierwszym planie stoją przy mikrofonach Aga Twardowska, Benedykt Odya, Michał Zdeb, na drugim planie chórzyści, wszyscy ubrani odświętnie w czarne stroje

Koncert pieśni pasyjnych Wokół Ukrzyżowanego - wyjątkowy projekt muzyczny w murach UKW

W Wielką Środę, 13 kwietnia 2022 roku w sali koncertowej Copernicanum UKW odbył się koncert pieśni pasyjnych „Wokół Ukrzyżowanego”. Koncert stanowił wyjątkowy projekt artystyczny, melomani wysłuchali bowiem pieśni pasyjnych ujętych we współczesny język muzyczny.

Wystąpili: Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (przygotowanie Piotr Stocki), muzycy współpracujący z Danielem Pradellą (przygotowanie zespołu i aranżacje), soliści: Aga Twardowska (śpiew), Mateusz Wiśniewski (śpiew), Michał Zdeb (recytacja), Benedykt Odya  (dyrygent).

Więcej zdjęć: galeria (ukw.edu.pl).