Scena Fabryki Lloyda, stoją na niej laureaci konkursu, prof. Mendlik, JM Rektor UKW, jurorzy oraz sponsorzy Scena Fabryki Lloyda, stoją na niej laureaci konkursu, prof. Mendlik, JM Rektor UKW, jurorzy oraz sponsorzy

Finał II edycji Konkursu Wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być”

Za nami dwa koncerty wieńczące II edycję Konkursu Wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być”.  W miniony weekend młodzi wokaliści zmierzyli się z twórczością nieodżałowanego Artysty.

II Konkurs Wokalny im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być" to niezwykłe wydarzenie muzyczne organizowane przez Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego oraz Fabrykę Lloyda.

W piątek, 4 listopada półfinaliści wystąpili w sali koncertowej Collegium Copernicanum UKW. Publiczność mogła podziwiać wokalne umiejętności młodych adeptów wokalistyki.

Z tego grona wyłoniono sześć osób, które dzień później wystąpiły na finałowym koncercie w bydgoskiej Fabryce Lloyda. Jury konkursowe wybrało spośród nich troje laureatów, którzy otrzymali nagrody finansowe.

• I miejsce: Aleksandra Tocka
  • II miejsce: Paweł Kozich
  • III miejsce: Dominika Balewska, która zdobyła również nagrodę JM Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Wydarzenie uświetnił recital Kacpra Siekirki, triumfatora poprzedniej edycji Konkursu. Zespół muzyczny, który wystąpił w obu koncertach, został przygotowany przez kierownika artystycznego konkursu: dr. Piotra Dąbrowskiego.

Link do galerii zdjęć: ukw.edu.pl