Wydział Edukacji Muzycznej
Chórzyści w eleganckich czarnych strojach śpiewają na scenie Filharmonii Pomorskiej UKW Chórzyści w eleganckich czarnych strojach śpiewają na scenie Filharmonii Pomorskiej UKW

Jubileusz 50-lecia Chóru Akademickiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

21 stycznia 2023 roku o godz. 17.00 w Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy odbyły się obchody Jubileuszu 50-lecia Chóru Akademickiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Po koncercie tego samego dnia dyrygenci, chórzyści oraz przyjaciele zespołu spotkali się w Fabryce Lloyda w Bydgoszczy. 

Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy powstał w 1971 r. przy Instytucie Wychowania Muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Artyści posiadają w repertuarze utwory kompozytorów wszystkich epok. Poza utworami a cappella w dorobku chóru znajdują się również wielkie formy wokalno-instrumentalne. Zespół od wielu lat współpracuje z liczącymi się w kraju instytucjami muzycznymi oraz zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia na zagranicznych i krajowych festiwalach oraz konkursach chóralnych. Obecnie dyrygentami chóru są prof. dr hab. Bernard Mendlik, dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni oraz mgr Tomasz Kotwica.

Plakat reklamujący wydarzenie, zdjęcie chóru oraz napisy