Dziecięca Orkiestra Onkologiczna zagrała!

Pracownicy Instytutu Edukacji Muzycznej UKW są zaangażowani w projekt: Dziecięcej Orkiestry Onkologcznej.

Chór UKW wystąpił w Wągrowcu

10 listopada 2014 r. odbył się koncert pamięci poległych w walce o niepodległość w Wągrowcu. Podczas koncertu wystąpił Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Chór UKW wystąpił w koncercie Pamiętajmy...

W Filharmonii Pomorskiej w czwartek 30. października 2014 r. odbył się wyjątkowy koncert Pamiętajmy…, wystąpił w nim Chór Akademicki UKW.

Wręczenie Dyplomów 2014

11 października 2014 r. w sali koncertowej Collegium Copernicanum wręczono dyplomy magisterskie i licencjackie absolwentom kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Nie zabrakło chwil wzruszeń i radości. Najlepszym absolwentom wręczono nagrody.

Europejski Festiwal Muzyki Kameralnej

Paderewski Kwartet, Społeczny Komitet Budowy szkoły-pomnika Jana Pawła II oraz Instytut Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego byli organizatorami Europejskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej w dniach 19-26 października 2014 r.

prof. Masafumi Ogawa o edukacji muzycznej w Japonii

W dniach 9-10 października 2014 r. Instytut Pedagogiki UKW gościł profesora dra Masafumi Ogawę.

Chór Akademicki UKW w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

Chór Akademicki UKW w Bydgoszczy wspólnie z Orkiestrą Symfoników Bydgoskich Marka Czekały oraz solistami Akademii Muzycznej w Bydgoszczy wystąpił 10 września 2014 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na specjalnym koncercie dla uczczenia Wiktorii Wiedeńskej 1683 r.

Chór Akademicki UKW w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku