Aktualności

Ogólnopolska Konferencja Naukowa Znaczenie edukacji artystycznej w rozwoju dziecka

Katedra Edukacji i Animacji Kultury Muzycznej Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zorganizowała konferencję: Znaczenie edukacji artystycznej w rozwoju dziecka.

Lekcje i prezentacje dyplomowe 2012

Lekcje i prezentacje dyplomowe studentów edukacji muzycznej w zakresie sztuki muzycznej na UKW.

Koncerty dyplomowe 2012

Koncerty dyplomowe studentów edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej w 2012 roku.

Ogólnopolska Sesja Naukowa - Andrzej Koszewski - kompozytor, muzykolog, pedagog

Z okazji 90-tej rocznicy urodzin Andrzeja Koszewskiego, 25 kwietnia 2012 r. Instytut Edukacji Muzycznej UKW zorganizował Ogólnopolską Konferencję Naukową Andrzej Koszewski - muzykolog, kompozytor i pedagog.

Koncert Chóru w Filharmonii Pomorskiej

Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wystąpił po raz kolejny w Sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Konferencja Kolęda w polskiej edukacji muzycznej

12 grudnia 2011 r. została zorganizowana ogólnopolska konferencja: Kolęda w polskiej edukacji muzycznej, organizator: Instytut Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Pracownicy Instytutu w społecznej pracy na rzecz Fundacji

Dnia 26 listopada 2011r. (sobota) o godz.17.00 w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbył się Koncert Fundacji ISKIERKA: PASJA ŻYCIA

Międzynarodowy Festiwal Chóralny Malta 2011

Chór Akademicki UKW w dniach 2-7 listopada 2011 r. brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Malta 2011.

Requiem Mozarta w Filharmonii Pomorskiej

Chór Akademicki gościł w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy wykonując REQUIEM W. A. Mozarta w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej.

Kolejni profesorowie tytularni w Instytucie Edukacji Muzycznej

Dwoje pracowników Instytutu Edukacji Muzycznej uzyskało tytuł - Profesora Sztuk Muzycznych a kolejnych troje awansowało ze stanowiska adiunkta na stanowisko profesora nadzwyczajnego UKW.

Wyróżnienie na festiwalu w Krakowie

W dniach 16-19 czerwca 2011 r. odbył się w Krakowie II Krakowski Międzynarodowy Festiwal Chóralny "CRACOVIA CANTANS", nasz Chór zdobył wyróżnienie.

Koncert Chóru Kameralnego

Chór Kameralny Instytutu Edukacji Muzycznej UKW w Bydgoszczy, prowadzony przez prof. Grzegorza Rubina, przygotował program, który zaprezentował na Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym w Krakowie.