Aktualności

Koncert żałobny w Filharmonii Pomorskiej Requiem - Pamięci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

REQUIEM d-moll - W. A. Mozarta zabrzmiało 23 kwietnia 2010 r.,w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy w wykonaniu Chórów Akademickich: Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Koncert Chóru z Uniwersytetu w Macerata (Włochy)

Dyrekcja Instytutu Edukacji Muzycznej 19 kwietnia 2010 r. zaprosiła na wykład pt. Madrygał włoski - u źródeł sztuki wokalnej.

Koncert Noworoczny w wykonaniu studentów i pedagogów UKW

25.01.2010 r. zorganizowano Koncert Noworoczny w wykonaniu studentów i pedagogów Instytutu Edukacji Muzycznej UKW.

Syntezator w muzyce. Warsztaty muzyczne z Marek Bilińskim

25 stycznia 2010 roku w sali 220 Instytutu Edukacji Muzycznej odbyły się warsztaty muzyczne, które poprowadził znany kompozytor muzyki elektronicznej i multiinstrumentalista Marek Biliński

CANTUS CHORALIS 2009

W dniach 12-15 października 2009 roku delegacja Instytutu przebywała na Uniwersytecie Jana Ewangelisty Purkynĕ w Usti nad Łabą (Czechy), gdzie uczestniczyła w Międzynarodowej Konferencji Naukowej CANTUS CHORALIS.

Doktorat honoris causa dla prof. Henryka Mikołaja Góreckiego

27 listopada 2009 roku w Urzędzie Miasta w Zakopanem odbyła się uroczystość wręczenia tytułu doktora honoris causa znakomitemu kompozytorowi prof. Henrykowi Mikołajowi Góreckiemu.

Nagranie płyty CD dla Fundacji Na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową ISKIERKA

Grupa pedagogów Instytutu w dniach 15-17 września 2009 r. uczestniczyła w nagraniu płyty CD dla Fundacji Na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową „ISKIERKA”.

prof. Marek Dyżewski - O trudnej sztuce uczenia sztuki

5 listopada 2009 r. odbył się cykl wykładów prof. Marka Dyżewskiego na temat: O trudnej sztuce uczenia sztuki.

Występ Chóru Akademickiego w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

Koncert Pamięci naszych bliskich w Filharmonii Pomorskiej...